0850 307 05 13
Amazon Fullfillment
Amazon Fullfillment

Amazon Fullfillment

ETD Lojistik Amazon Resmi Partneridir

Link: https://sellercentral.amazon.com/partnernetwork/dp/amzn1.sp.solution.715f6259-cf96-4ba0-bd05-418cc4689c3a

Amazon Ara Depo Nedir?

 

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan ve e-ticaret satış siteleri arasında büyük bir öneme sahip platformlardan biri olan Amazon, aynı zamanda memnuniyetin fazla oldu e-ticaret sitelerinden biridir. Ürün yelpazesi bakımından oldukça çeşitli olan ürünlerin satıldığı bu sitede binlerce satıcı, farklı ürün çeşitlerini Amazon ara depo sayesinde tüm dünyaya ulaştırır.

 

 

Dropshipping Nedir?

 

Sürekli yenilenen ara yüz ve özellikleriyle bireylere profesyonel bir satış deneyimi yaşatan bu sitede stoğu bulunan ürünlerin yanı sıra stoksuz ürünlerin satışını da yapabilirsiniz. Dripshipping olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde, ürünü sitenize yükledikten sonra ürün stoğunu bulundurmanıza gerek yoktur.

 

Ürünü uygun bulduğunuz farklı bir sitede online olarak tedarik edebilir ve satıcıya ulaştırabilirsiniz. Stoksuz satış, Amazon başta olmak üzere dünya genelinde birçok sitede kullanılan bir satış yöntemidir. Amazon’da stoksuz satış yapılabilmesi için Amazon satış politikalarına uygun hareket etmeniz, satışlarınızdan verim almanızda etkilidir. Dropshipping yöntemiyle satış yapan satıcılar, sattıkları ürünü ellerinde bulundurmazlar. Satılan ürün, ürünün tedarikçisi tarafından, satıcının firma ve bilgileriyle birlikte ürünü alan kişinin adresine yönlendirilir.

Dripshipping’de Ara Deponun Önemi


Bu süreçte tedarik edilen ürün, Amazon ara depo olarak bilinen uluslararası depolarda yapılan birtakım işlemler sonrasında alıcıya ulaştırılır. Dropshipping metodunun başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için ara depo şarttır. Ürünün, sağlam ve kullanılabilir olduğunu göstermek amacıyla kalite kontrolden geçen ürünler alıcıya eksiksiz bir şekilde ulaştırılır. Ürünü tedarik eden satıcı ve Amazon arasında birtakım sözleşme ve yaptırımlar uygulanır.

Ara deponun, e-ticaret sisteminin işleyişine katkı sağlayan birçok avantajı bulunur. Bu avantajlar, işin sürdürülebilirliği açısından büyük öneme sahiptir. Ara depoda depolanan ve Amazon’a veya alıcıya gönderilmek istenen ürünler, Amazon’un belirlediği standartlar ve şartlar dahilinde etiketlenerek paketlenir. Gönderi için hazır olan ürünlerin sipariş bilgileri Amazon tarafından satıcıya iletilir.

Ara Deponun Kullanıcılara Sunduğu Avantajlar Nelerdir?


Stoklu veya stoksuz fark etmeksizin, Amazonda yapılan her bir satış işleminde ara depoya ihtiyaç duyulur. Ürün satışından kaynaklı oluşan depolama ihtiyacının eksiksiz bir şekilde giderilmesi, satışı yapılan ürünlerin takibi ve satış sürecinin iyi yönetilebilmesi amacıyla da tercih edilen Amazon ara depo sistemi, bireylere sağladığı imkan ve avantajlar nedeniyle de sıklıkla tercih edilir.

Amazon ara depo, kullanıcılarına aynı zamanda, sınırsız hizmet ve kesintisiz lojistik desteği de sunar. Satacağınız ürünleri Amazon dışındaki depolarda da saklamanız mümkündür. Amazonun taşıdığı şartlara uygun bir depo bulmanız, bu süreçte işinizin kolaylaşmasına yardımcı olur. Amazon ara depolarından gönderilen tüm ürünlerin takip süreci Amazon tarafından yönetilir. Bu özelliğinden ve kullanıcısına verdiği güvenden dolayı da Amazon ara depolarına olan talep günden güne artmaya devam eder.

Lojistik desteğinin yanı sıra sunduğu:

  • Profesyonel depolama,
  • Ürün stoklarının takibi,
  • Kargo bilgilendirme süreci ve müşteri memnuniyeti gibi birçok farklı noktada destek sunan Amazon ara depo, e-ticaret sektöründe hızla büyüyen ve artan taleplerin karşılanmasına büyük ölçüde fayda sağlar.

Bu durum, satıcıyı zahmetsiz ve risksiz bir sürece sokarken aynı şekilde ürünü satın alan alıcıların da başarılı bir alışveriş deneyimi yaşamalarında etkilidir. Bilindiği üzere hacimli bir ticaret sitesinde satış yapmanın satıcıya yüklediği birtakım sorumluluklar vardır. Ürüne olan yönelimin fazla olmasıyla birlikte doğan:

  • Stok ihtiyacı,
  • Stokların yetişememesine,
  • Müşterinin talebinin eksik karşılanmasına neden olabilir.

Fazla talepten kaynaklı oluşan stok yetersizliğini minimum seviyeye indiren Amazon ara depo, aynı zamanda iş yükünüzü de hafifleterek, satışlarınızı daha stressiz bir hale dönüştürür.

Amazonda Satış Yaparken Neden Ara Depo Kullanılır?

Amazon, satış potansiyeli yüksek olan ve tüm dünyaya açılmış olan bir platform olduğu için bu platformda gerçekleşen satış ve sipariş işlemleri de birtakım yönerge ve şartlar dikkate alınarak gerçekleştirilir. Dropshipping yönteminde, satılan ürün alıcının eline doğrudan ulaşmaz. Bu sürece katkısı fazla olan ara depolar hem ürünün güvenle korunması hem de sipariş sürecinin daha iyi yönetilebilmesini sağlar.

Ürünü gönderen satıcıya ait olan bilgi ve etiketler, ürün üzerinde yer aldığı için bu durum dropshipping yapan satıcıyı kötü etkileyebilir. Ara depoda, etiket ve paketler değiştirilerek kalite kontrolü yapılan ürün, dropshipping yapan satıcının bilgileri esas alınarak gönderilir.

Amazon ara depo bir bakımdan, Amazondan sipariş edilen ürünlerin güvenle saklandığı bir platformdur. Bu ürünler sipariş süresince oluşabilecek birtakım olumsuzluklara karşı 7 24 korunurlar. Bireysel ve toplu alım fark etmeksizin her türlü sipariş, maksimum performanslar gösterilerek korunur ve alıcısına ulaştırılmak üzere paketlenir.

Depo tutmanın ve ürünleri tutulan depolarda saklamanın maliyeti her ne kadar depodan depoya değişiklik gösterse de sonuçta depo tutma işlemi için bir miktar ödeme yapılır. Amazon ara depo ücretleri de uzun süreli ve kısa süreli depolama şekillerine göre değişiklik gösterir. Depolama süresi 365 günü aşan gönderiler için aylık olarak belli bir tutarda ücret ödenmesi gerekir. Depolanan ürünün boyutuna ve hacmine göre değişiklik gösteren bu tutar; depolama yapacağınız zaman Amazon tarafından size bildirilir.

Müşterilere verilen hizmetin maksimum seviyede olması ve istenen ürünlerin alıcıya hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için Amazon ara depo içerisinde yeterli bir alan olması gerekir. Depolama alanının yetersiz olması, aranılan ürünün kolay bulunmamasına ve bu durumda memnuniyetin yüksek miktarda olmamasına neden olabilir. Amazon bu özelliklerden dolayı depolamadan yararlanmak isteyen satıcılardan, uzun süreli depolama ücreti talep eder.

Amazon Ara Depo Kullanımının Satışa Olan Etkileri

E-ticaret siteleri, rekabetin oldukça yoğun bir şekilde kendini gösterdiği mecralar arasında yer alır. Gerçekleşen satışın artması ve satıcıya olan memnuniyetin fazlalaşması için satış öncesi ve satış sonrasındaki takibin iyi yapılması önemli bir detaydır. Bununla birlikte elinde yeterli miktarda stok bulunduran ve stok sürecini iyi yöneten bir satıcıya e-ticaret sitesinde her zaman yer vardır.

Yeterli stok bulundurmak ve ihtiyaç anında stoğu alıcıya ulaştırmak, profesyonelce yapılması gereken bir işlemdir. Tam da bu noktada yeterli stok sağlamak amacıyla da kullanılan Amazon ara depo, satışların fazlalaşmasında oldukça etkilidir. Amazon ara depoda elektronik eşya, evrak ve belge, kişisel eşyalar ve daha farklı yüzlerce ürün, alıcısına ulaştırılmak üzere bekletilir.

Dropshipping yöntemi veya diğer satış yöntemlerini seçen bireylerin çoğu, satışların her zaman aktif olmasını isterler. Amazon ara depo, satışı aktif olan binlerce satıcının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda onlara diledikleri kadar satış yapma imkanı sunar.

Nüfusun yoğun olduğu birçok ülkede Amazon’a ait ara depolar mevcuttur. Amazon Almanya deposu, Amazonun aktif bir şekilde çalışan depolarından sadece biridir. Satışı yapılan ürünler Almanya’nın yanı sıra İngiltere ara depo ve eBay gibi depolarda da dilediğiniz süre boyunca bekletilir.

Geçen tüm süreçte satıcıları iyi yönde yönlendirmek isteyen Amazon, aynı hassasiyeti ürünü satın alan bireyler için de gösterir. Her türlü bilgilendirmeyi günü gününe yapan ve süreci başarılı bir şekilde yöneterek alıcının bekleme süresini minimum seviyeye indiren bu platformda hem satıcıya hem de alıcıya farklı ayrıcalıklar sunulur. Bu ayrıcalıklardan ve Amazon ara depo hizmetinden faydalanarak iş yükünüzü hafifletebilir, aynı zamanda satış performansınızı arttırabilirsiniz.

Kargo Ücreti:--EUR