0850 307 05 13
Sıkça Sorulanlar
Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

ETD Uzun yıllar Lojistik ve Uluslararası Taşımacılık sektör deneyimli ve donanımlı profesyonel personeller ile donatılmış müşterilerine anahtar teslim çözüm ve hizmetler sunmaktadır.

Amacımız müşterilerimizin E-Ticaret alanında ihtiyaç duyduğu hizmeti tek elden en uygun koşul ve maliyetler ile gerçekleştirmektir. Müşteri ile E-Ticaret firması arasında köprü oluşturarak zamanında teslimat ve gerekli bilgi akısını sağlamak temel prensibimizdir.

Tüm dünyaya lojistik hizmeti vermekteyiz.

Türkiye’de havayolu taşımacılıkta kendi servisi olan tek e-ticaret lojistik firması olduğumuzu ve en iyi fiyat garantisini belirtmeliyiz. E-Ticaret, gümrükleme, lojistik operasyonuyla alakalı bütün sorunlara çözüm bulabileceğimizi belirtebiliriz.

Lojistik konusundaki uzmanlığımızdan bahsederek, amazon sistemleri ve operasyonları hakkında da profesyonel olduğumuzu bütün sorunlara çözüm sağlayabileceğimizi belirtelim.

Genel Merkezi İstanbulda bulunan şirketimizin Almanya Köln ve Amerika Floridada depoları bulunmaktadır.

C: Yurtdışına yapacağınız gönderinizin maliyetini belirleyeci etken gönderdiğiniz paketinin gerçek ağırlığından çok uçakta kapladığı yerdir. Bu sebeple gönderinizin ağırlığı dışında hacimsel ağırlığınında hesaplanması gerekmektedir. Gönderinizin gerçek ağırlığı ile Hacimsel Ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılacaktır.

Hacimsel ağırlığın (DESİ) hesaplanabilmesi için peketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerine sahip olmanız gerekiyor. Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000 formülü ile hacimsel ağırlığını sizde hesaplayabilirsiniz.

Gönderinize ait bilgileri girerken paketinizin ağırlığı ile birlikte mutlaka paketinizin en, boy ve yükseklik ölçülerini cm cinsinden girmeniz gerekmektedir.


Yurtdışı Kargo Gönderi Maliyetini etkileyen en önemli etken hacimsel ağırlık ve paketinizin Uçak ta kaplayacağı alan olması sebebi ile paket ölçüleri arttıkça Yurtdışı Kargo Maliyetiniz aynı oranda artacaktır.

Yurtdışına yapacağınız 1 kg ağırlığında bir ürünü 30x30x30 ebatlarında bir koli ile gönderdiğinizde hacimsel ağırlık (DESİ) sebebi ile 5.4 kg ile ücretlendirileceksiniz.

Yurtdışına yapacağınız gönderilerde kolinizin ölçülerini olabildiğince küçük olacak şekilde hazırlamanız durumunda fiyat avantajı sağlacağınızı unutmayınız.

Yurtdışına yapacağınız Hızlı Ekspess Kargo Gönderileri için bazı sınırlamalar bulunmaktadır. Bu sınırlamalar gönderinin ağırlığı, hacimsel ağırlığı ve ebatları olmak üzere üç farklı sınırlama uygulanmaktadır.

 

Yurtdışı Ekspress Avrupa’ya Hızlı Kargo ile koli şeklinde gönderileriniz maksimum 70 kg ağırlığında olabilir. Fakat gerçek ağırlığı 30 kg. geçen gönderiler için ekstra masraf çıkacaktır. Bu paketleri bir insanın taşıyacağını düşünerek 30 kg. ağırlığını geçmemesine özen gösteriniz.

Yurtdışına yapacağınız  Hızlı Kargo için hazırlayacağınız paketler 120 cm X 80 cm X 80 cm ebatlarını geçmemesine özen gösteriniz. Bu ebatlar maksimum taşınabilir koli ölçüleri olarak kabul edilmektedir. Tek uzunluk olarak ise 120 cm den uzun gönderiler için ekstra fiyatlama yapılmaktadır. Paketlerinizi hazırlarken 120 cm uzunluğu geçmeyecek şekilde hazırlamalısınız.

Koli ölçüleriniz konusunda merak ettiğiniz her türlğ soruyu müşteri hizmetleri ekibize ulaşara bilgi edinebilirsiniz.

Yurtdışına yapacağınız gönderinizi hazırlarken kolinizin paketlenmesine özen gösteriniz.

 • Kırılabilecek eşyaları balonlu poşete (patpat) sarmanız taşıma esnasında oluşabilecek sarsıntı ve darbe durumunda kırılmaktan koruyacaktır. Birden fazla eşya veya ürün gönderimi yapıyorsanız hepsini ayrı ayrı sarmanız birbirirlerine çarparak kırılmasını engelleyecektir.
 • Daha önce kullanılmamış ve kaliteli koli ( Çift Oluklu ) kullanmanız taşıma esnasında oluşabilecek yüklerde deformasyonu engelleyecektir. Daha önce kullanılmış, çevrenizden temin edebileceğiniz standart koliler genelde tek oluklu koli olacağı için üzerine yük gelmesi durumunda deformasyona uğrayarak yurtdışına yaptığınız gönderinizin zarar görmesine neden olabilir.
 • Koli içerisinde kalan boşlukları köpük, karton gibi paketleme malzemeleri ile doldurarak yastıklamanız yurtdışına gönderdiğiniz malzemeleri dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruma altına alacaktır.
 • Kaliteli koli bandı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ucuz koli bantları yeterince tutmayacağı için kolinizde açılmaya sebep olabilir. Ayrıca kolinizin üst kapağını değil yanlarından da bantlamız kolinizin açılmasını veya patlamasını engelleyecektir.

Yurtdışına Göndereceğiniz kırılabilecek kargolarınızı bizimle gönderebilirsiniz. Fakat buarada önemli nokta paketlemenin buna uygun olarak yapılmasıdır. Paketlemesi düzgün yapılmayan kırılabilecek ürünleri kargo şirketleri taşımama ve reddetme hakkına sahiptir. Ayrıca cam, porselen gibi malzemeleri taşımayı kabul etse dahi sigorta dışında tutabilmektedirler.

Ürünlerinizi uygun ve sağlam bir şekilde paketlenmiş ve taşınmaya elverişli ise diğer yurtdışı kargolar ile birlikte taşınabilir.

Yurtdışına Göndereceğiniz Evrak Dışı Kargolar için öncelikle Proforma Fatura hazırlamanız gerekmektedir. Kısaca Proforma Fatura koli içerisinde bulunan tüm ürünlerin ve fiyatlarının yazılı olduğu gönderen ve alıcı bilgilerini bulunduran beyandır. Bu belge gönderim yaptığınız ülkenin gümrük görevlileri tarafından incelenecek ve gümrük vergisinin hesaplanmasında kullanılacaktır. Proforma Fatura eksik beyan edilirse alıcı ülke gümrüğünde sorun yaşanabilmektedir.

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizin adınıza biz hazırlıyor ve bir kopyasını mail adresinize gönderiyoruz.

Uluslararası Hızlı (Uçak) Kargo Taşımacılığı yapan firmalarca düzenlenen ve paketlerin taşınmak üzere teslim alındığını gösteren belgedir. Üzerinde Gönderici ve Alıcıya ait iletişim bilgilerinin bulunur ve gönderinin sizin adınıza yapıldığını kanıtlar.

Konşimento numaranız ile kargonuzun hangi aşamalardan geçtiğini anlık olarak takip edebilirsiniz.

Evrak dışında yapılan yurtdışı gönderilerinde hazırlanması gereken, gönderinizin içeriğinin kalem kalem fiyat bilgileri ile beraber nelerden oluştuğunun yazılı olarak alıcı ülkenin gümrüğüne yaptığınız beyandır. Gerçek fatura yerine geçmez, alıcı ülkenin gümrük yetkilileri tarafından bu beyan kabul edilerek üzerinde yazan bilgi ve fiyatlar doğrultusunda gümrük vergisi hesaplanır.

Kargo gönderinizin içeriğini Proforma Faturada tam beyan etmez veya farklı fiyat bildirmeniz durumunda gümrük yetkililkeri beyanınızı güncellemenizi isteyebileceği gibi gümrük vergisini standart piyasa değerleri üzerinden hesaplayarak oluşturabilirler. Eğer gönderiniz içinde proforma faturada beyan etmediğiniz uçuşa yasaklı, gümrük tarafından kabul edilmeyen bir ürün bulunursa, gönderiniz imha edilebilir ve bu imha için sizden ayrıca ücret talep edilebilir.

Özellikle orjinal ambalajında olmayan gıda ürünleri bir çok ülke gümrüğü tarafından gıda sertifikası yok ise kabul edilmemektedir. Gıda ve benzeri gönderileriniz için önceden İsviçre Nakliye Transport müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek bilgi alınız.

Aşağıda listede yer alan mallar HİÇBİR KOŞUL ALTINDA TARAFIMIZDAN TAŞINMAZ.

 • Canlı hayvan
 • Antikalar (hassas ve/veya kırılabilir)
 • Asbest/Amyant
 • Değerli madenler, külçe olarak
 • Nakit para
 • Ateşli silahlar ve bunların parçaları ve mühimmat
 • Kürk
 • Tehlikeli veya yanıcı maddeler (IATA Yönetmeliği tarafından belirlenmiş)
 • İnsan beden parçaları veya külleri
 • Mücevherler, değerli metaller ve değerli taşlar
 • Narkotik maddeler (yasa dışı)
Kargo Ücreti:--EUR