0850 307 05 13

Uçak Kargo

Uçak kargo Bir yük gemisi veya nakliye uçağı, yolculardan daha fazla mal taşımak üzere tasarlanmış sabit kanatlı bir uçaktır. Kargo uçakları uçakların konforuna sahip değildir ve bagaj yüklemek ve boşaltmak için bir veya daha fazla dev kapıya sahiptir. Kargo uçakları hava kargo şirketleri, siviller veya çeşitli ülkelerin silahlı kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır.
Kargo taşımacılığı için tasarlanan uçaklar, yolcu uçaklarından farklı özelliklere sahiptir. Bunlar arasında geniş ve uzun gövde kesiti, kargonun uçağa yakın kalmasına olanak tanıyan uzun kanatlar, piste daha az uygun inişler için birden fazla tekerlek ve yüksek kuyruk yükü yer alıyor. Kıçtan bagaj.
Kargo uçakları hava yolculuğunun çok küçük bir yüzdesini oluşturuyor. Hava yoluyla taşınan malzemelerin çoğu, birim yükleme ekipmanı kullanılarak yolcu uçağının gövde bölümünde taşınır.
Bugüne kadar bilinen en büyük yük gemilerinden biri ünlü Sovyet Antonov An-225 yük gemisidir. Bu altı motorlu jet, aynı anda onlarca ton kargo taşıyabilen dünyanın en büyük yük gemisi olmayı başardı.

Gönderiler mobil uygulama üzerinden oluşturulabilir. İsterseniz kendiniz teslim edebilir ya da bir kuryeden teslim almasını isteyebilirsiniz. Tüm bu süreçler uygulama üzerinden canlı olarak takip edilebilmektedir. Web sitemiz üzerinden kolayca üye olabilir, indirimli kurumsal abonelik oluşturabilirsiniz.

Uçak kargo Acil şehir dışına taşınması gereken kargolarınızın hızlı teslimatı için ETD Logistics Hava Kargo hizmetini tercih edin. ETD Logistics Hava Kargo hizmetimiz ile hava taşımacılığının mümkün olduğu eyaletlerde dosya ve paket teslim süreleri 48 saatten 24 saate inmektedir.
Paketinizi adresinizden teslim alıp, adresinizden teslim alma veya teslimat ücreti talep etmeden alıcınıza teslim edeceğiz. Ayrıca kargo teslim edildiğinde bu bilgileri cep telefonunuza SMS ile ücretsiz olarak göndereceğiz.
ETD Logistics Airfreight hizmeti sunduğumuz eyaletler hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen şubemiz veya çağrı merkezimizle iletişime geçin.

Hava kargo gönderileri deniz veya kara gönderilerine göre daha az zaman alır. Hava taşımacılığı, yük taşımacılığı sektöründe en güvenli taşıma şekli olarak birinci sırada yer alıyor. Hava kargo taşımacılığı ile havayolu taşımacılığında, firmaların ve bireylerin ihtiyaç duyduğu güvenli taşımacılık hizmetlerini sunmaktayız.
Kara veya deniz yoluyla kargo teslimatı günler, haftalar veya aylar sürebilirken, hava yoluyla kargo teslimatı 1-4 iş günü kadar sürebilmektedir. Hava taşımacılığında hava kargonun bu kadar popüler olmasının temel nedeni hızdır. Fransa’ya uçmak istediğiniz kargoyu 1-4 iş günü içerisinde teslim almanız mümkün ancak hiç kimse sınır kapısında saatlerce, günlerce beklemek ya da uluslararası bürokrasi ile vakit kaybetmek istemez.
Uçak kargo Avustralya’ya kargonuzu hava yoluyla 3 iş gününde ulaştırabilirsiniz ama deniz yoluyla 30-40 günü kim ister, öte yandan alıcı firmalar ve bireyler de paketlerinin bir an önce teslim alınmasını isterler. Bu talebe karşılık olarak hava taşımacılığının başında hava kargo taşımacılığı ön plana çıkmaktadır. Uçakla hava kargo taşımacılığı, kara ve deniz taşımacılığına göre daha hızlı olması nedeniyle firmalar ve bireyler tarafından tercih edilmektedir. Sektöre özel örnekler vermek gerekirse, ilaçların bozulmasını önlemek için uygun sıcaklık ayarlarına ihtiyaç duyulduğundan ve medikal sektöründe kargoların en hızlı rotadan teslim edilmesi gerektiğinden hava taşımacılığında hava taşımacılığı tercih edilmektedir.
Teknoloji sektöründe değerli elektronik ve yüksek talep gören ürünlerin hava kargo ile gönderilmesi tercih edilmektedir. Gıda sektöründe üreticiler meyve, sebze, et, balık, süt gibi zamanla bozulabilen ürünler için hava kargo gönderilerini tercih ediyor. Hem şirketler hem de bireyler için, ürünlerin hızlı ve kısa sürede teslim edilmesi gerektiğinde, ulaşım aracı olarak hava taşımacılığı birinci önceliktir.

Uçak kargo Yük taşımacılığı, malların belirli bir adrese taşınmasını ve alıcıya teslim edilmesini içerir. Kara, deniz ve hava yolu ile yapılabilen bu transfer türlerinin en hızlısı hava kargodur. Bu şekilde sınır ötesi işlemlerin gecikmesi büyük ölçüde azalır. Ayrıca uçaklar en hızlı ulaşım aracıdır. Yüzey postası zaman alır, ancak hava postası hedefine en fazla birkaç gün içinde ulaşabilir. Modern yaşam tarzının gerektirdiği hız ancak bu tür kargo taşımacılığı için gereklidir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir. Herkes bunu çok güvenilir bir yöntem olarak kabul ediyor. Çünkü uçuş yolu istatistiksel olarak en az riskli yöntem olarak belirlendi. Karayolu trafiğinde kaza olasılığı çok düşüktür. Süre ne kadar kısa olursa, yükteki malzemenin bozulma riski de o kadar düşük olur. Özellikle bazı değerli gıda maddeleri, çiçekler, besin takviyeleri ve ilaçların mümkün olan en kısa sürede taşınarak istenilen adrese teslim edilmesi gerekmektedir. Acil durum veya koruyucu durumlar nedeniyle zamanın kritik olduğu durumlarda bu tür şarj önemlidir. Özellikle değerli ama hafif eşyaların gönderiminde kargo fiyatları gönderenler için oldukça düşüktür. Birden fazla sınır kapısından geçmesi gerekmeyen gönderiler, işlem kuyruklarında zaman kaybetmez. Ayrıca daha uzun bekleme süreleri riski artırmaz. Tartışmasız olarak kara veya denizden çok daha güvenilirdir. Piyasadaki en güvenilir hava taşımacılığı şirketleri bunun için büyük yatırımlar yapıyor.

Taşımacılık sektöründe hava, deniz ve kara taşıma maliyetleri karşılaştırıldığında taşıma maliyetlerinde farklılık ortaya çıkmaktadır. Havayolu taşımacılığının havayolu taşımacılığı deniz ve kara yollarına göre daha maliyetlidir.
Uçak kargo Havayolu taşımacılığı, ulaşım maliyetleri açısından dezavantajlı gibi görünse de, hizmet için ne kadar ödediğinizin hesabını yaptığınızda, havayolu taşımacılığının sanıldığından daha pahalı olmadığını anlıyorsunuz. İşletmelerden ve bireylerden gelen geri bildirimler, hızlı ve zamanında teslimatın maliyetten çok daha önemli olduğunu gösteriyor. Bugün bir örnek vermek gerekirse, yeni koronavirüs hastalığına (Covid-19) karşı geliştirilen ve keşfedilen bir aşı, bir haftaya kadar bir sürede dünya çapında hava yoluyla teslim edilebiliyor. Bu kadar önemli ve acil bir aşının deniz yoluyla ulaşmasının 30-45 gün sürmesini kimse istemez.

Uçak kargo Havayolu taşımacılığı son yıllarda trend olan bir ulaşım şekli haline geldi. Bu kargo türü sadece zamanını verimli kullanmak isteyenler tarafından değil, “vakit nakittir” deyiminin hakim olduğu günümüz dünyasında bir ideal olarak rakiplerinden bir adım önde olmak isteyenler tarafından da tercih edilmektedir. Artık dünyanın öbür ucuna, hatta haritada bulunması zor bölgelere kargo göndermek için araçlar geliştiriliyor.
Çünkü kara veya deniz yoluyla günler, haftalar, hatta aylar sürecek kargo teslimi artık hava yoluyla en fazla 1-4 iş günü içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Hava taşımacılığı, belge ve koli göndermenin en hızlı yolu. Artık sınır kapılarında beklemek yok, uluslararası bürokrasi yok ve uluslararası hava taşımacılığının konforlu ama uzun güzergahlarında zaman kaybı yok. Yurt dışına paket gönderirken havayolunu kullanmak istiyorsanız, lütfen paketi gönderecek kargo şirketini seçin ve teslim etmesi için kuryeyi arayın. Bundan sonra tek yapmanız gereken ilk uçuşta bagajınızın ayrılmasını beklemek.
Uçağın kargoyla havalanmasının ardından 1 ila 4 iş günü içerisinde kargo Kapukule’deki sınır kapılarından geçerek dünyanın diğer ucuna, Japonya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Bulgaristan’a güvenli bir şekilde ulaşıyor.
Havayolu taşımacılığının bu kadar popüler olmasının elbette nedenleri var, bunlardan en önemlisi hız.
Uçak kargo Sonuçta Almanya’ya gidecek bir uluslararası kargo yükünün yoğun saatlerde TIR’ın Kapukule sınır kapısında saatlerce, hatta günlerce beklemesini kim ister ki? Sonuçta kim bir ülkenin gümrük idaresinde sıkışıp kalan bir gönderinin söz verilen saatten veya günden çok daha geç alıcıya ulaşmasını ister ki?
Ya da hava yoluyla Avustralya’ya ortalama 3 iş günü süren uluslararası bir gönderinin 46 günde bir gönderilmesini kim ister ki?
Karayolu taşımacılığındaki birçok bürokratik sorun ve denizde uzun yolculuk süreleri burayı ‘cennet’e götürdü. Artık ulaşımı kullanabildiğimiz, paketi gönderen kişiye paketin en kısa sürede ulaştığının bildirileceği bir çağdayız.

Uçak kargo Hava taşımacılığını kimler kullanıyor? Sorunuzu yanıtlamak için. Hız gerekiyorsa kargo hava postasıyla da gönderilebiliyor ancak ilaç firmaları sıcaklığa duyarlı aşıların dünya çapında güvenli ve hızlı taşınması için hava postasını tercih ediyor. Yüksek kaliteli, yüksek talep gören elektronik ürün üreticileri de ürünlerini göndermek için havayollarını seçiyor ancak meyve, sebze, et, süt ve balık gibi çabuk bozulan ürünlerde hava taşımacılığı listenin üst sıralarında yer alıyor. Yine küçük ihracat yükleri ağırlıklı olarak hava yolu ile taşınmaktadır.
Öte yandan hava taşımacılığı diğer kara ve deniz taşımacılığı yollarına göre daha pahalı görülse de maliyet-fayda analizi bu fiyatların sanıldığı kadar yüksek olmadığını gösteriyor. Gönderinizin zamanında ulaşması durumunda çok önemli bir iş ilişkisinin kapısı aralanabilir.

Öncelikle uçak bileti fiyatları her 0,5 kiloda bir değişiyor. Elbette 500g ve 10kg için fiyat farklıdır. Fiyatı yarım kilodan 30 kiloya kadar değişmekle birlikte bazı durumlarda 30 kilodan sabitlenmektedir. Bu saatte kargoyu gönderen firmayla iletişime geçmeniz size daha iyi bir fiyat verebilir. Alternatif olarak kendinizi fiyat dalgalanmalarından korumak için uzun vadeli sözleşmelerden yararlanabilirsiniz. Uçak bileti aynı zamanda varış ülkesine de bağlıdır. Elbette Yeni Zelanda ve Afrika ülkelerine gönderimin Almanya’ya gönderimden farklı gönderim maliyetleri vardır.
Hedef ülkeye uçuş sayısı ve hedef ülkeye uçuş sayısı.
Özel iç savaşlar, siyasi istikrarsızlık vb. Bu durum nakliye masraflarını da etkilemektedir.
Uçak kargo Gönderinizi göndereceğiniz firmanın internet sitesinde yer alan Uluslararası Ücret Hesaplayıcı’yı kullanarak kendi yurt dışı uçak bileti ücretinizi hesaplayabilirsiniz. Yurt dışı kargo taşımacılığında kargonun zamanında teslimatı büyük önem taşımaktadır. Gönderinin teslim süresi, varış ülkesinin uzaklığına ve o ülkeye uçak postası sıklığına bağlıdır. Ekspres gönderilerde hava kargo ile varış noktasına ulaşması ortalama 1 ila 4 iş günü sürdüğünden ertesi gün teslimat da mümkündür. Almanya, Fransa, İtalya gibi Avrupa ülkelerine teslimatlar bir gün içerisinde tamamlanırken, Japonya ve Çin gibi ülkelere teslimatlar ortalama iki iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Avustralya’ya deniz yoluyla ulaşmak 1,5 ay sürüyor ve ortalama teslimat süresi 3 iş günü. ETD lojistik, özellikle son yıllarda hava taşımacılığı hizmetlerinde büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. ETD Hava Kargo, halihazırda dünya çapında 126 ülkeye kargo teslimatı yapmakta ve dünya çapında 88’i direkt kargo noktası olmak üzere 300’den fazla noktaya hava kargo hizmeti vermektedir. ETD Air Cargo aynı zamanda dünya çapındaki havacılık otoriteleri tarafından tanınan varış noktaları arasında ilaç taşıma konusundaki son performansıyla da öne çıkıyor. İstanbul hava taşımacılığı açısından en mutlu ve dinamik şehirlerden biridir. Sanayi ve ticaret merkezi olan İstanbul, Türkiye’nin nüfus yoğunluğunun yanı sıra ithalat ve ihracatın da en fazla gerçekleştiği şehirdir. Tüm bu faktörler aynı zamanda İstanbul’un hava taşımacılığı potansiyelinin diğer şehirlere göre çok yüksek seviyede olmasını da sağlıyor. Ayrıca şehrin iki havalimanı, en büyük yük trafiğinin İstanbul’a yönlendirilmesine olanak sağlıyor. Uluslararası nakliyecilik açısından İstanbul, en çok yükün gönderildiği ve en çok yükün alındığı şehirdir.

Hava taşımacılığının en büyük avantajının hız olduğunu söylemiştik ama tek avantajı elbette bu değil.
Bellek gereksinimlerini en aza indirin

Hava taşıyıcıları küçük stoklara sahiptir. Bu nedenle depolama alanı için daha az masraf gerekir. Bunun nakliye masraflarına olumlu etkisi vardır.
ekstra güvenlik

Uçak kargo TSA havalimanlarını yakından takip ediyor, dolayısıyla hırsızlık riski biraz daha düşük. Uçaklar genellikle kalkış noktasından varış noktasına kadar hiç durmadan seyahat ettiğinden ve çoğu uçak bozulmadan taşınabildiğinden, hava taşımacılığının hasar riski de daha düşüktür.
geniş servis alanı

Hava taşıyıcılarının hem yurt içi hem de yurt dışı hizmet veren geniş hizmet ağları, dünyanın her yerine kargo teslimatını kolaylaştırıyor.
Kapasiteye erişim

Ticari uçuş sayısının artması, hava kargo şirketlerinin teslimat yükümlülüklerini yerine getirmesini kolaylaştıracak. Uçuşunuzu kaçırsanız bile yurt dışı kargolar aynı gün yerine daha geç bir uçuşla hareket edebilir.
Müşteri tarafından belirlenen teslimat tarihi

Bir diğer avantajımız ise yurtdışı gönderiyi gönderen kişinin tercihine göre farklı teslimat süreleri ile kapıdan kapıya hizmet sunabiliyor olmamız. Gönderiyi gönderen kişi veya kuruluş acil bir gönderi belirttiğinde hızlandırılmış gönderim seçenekleri kullanılır. Eğer kargoda süre sınırlaması yoksa fiyat buna göre hesaplanacak ve kargo bu talebe göre sevk edilecektir.

Hava kargo seçeneği, yük taşımacılığında en güvenilir seçeneklerden biridir. Sık sık hava kargo hizmetinin ne olduğu soruluyor. Havayolu taşımacılığı diğer kargo seçeneklerine göre daha avantajlıdır çünkü bireylere yüklerini daha dikkatli taşıma imkanı sunmaktadır. Eğer zarar görmemesi gereken değerli eşyalarınız varsa hava yolu taşımacılığı uygun bir seçenektir. Ne tür hava taşımacılığı vardır?

Son yıllarda kargo taşımacılığı sürecinde hava taşımacılığı ekipmanlarının yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir. Hava kargo çeşitleri incelendiğinde kargo taşımacılığının üç farklı şekilde yapılabileceği görülmektedir. Genel kargo, özel kargo ve tehlikeli kargoların taşındığını görebilirsiniz. Müşteri ve taşıyıcı tarafından incelendikten sonra müşterinin kargosu uygun sınıfa ayrılarak taşıma işlemiyle serbest bırakılır. Hava Taşımacılığı Güvenilir mi?

Uçak kargo Güven sadece havayolu taşımacılığında değil, birçok alanda da yaşanan bir sorundur. Hava taşımacılığının güvenilir olup olmadığı sorusuna ilişkin kullanıcı yorumlarına bakarsanız cevabın zaten evet olduğunu göreceksiniz. Kargo hasarlarını önlemek için hava taşımacılığı en çok tercih edilen yollardan biridir. Paketinizi kısa sürede doğru yere ulaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bagajınız hasar görmez veya deforme olmaz. Hava kargo ile neler gönderilebilir?

Bir fayans şirketi aracılığıyla çeşitli ürün ve ürünlerin gönderilmesi mümkündür. Hava postası ile gönderilebilen ürünler ile gönderilebilen ürünler farklıdır. Dosya, tekstil, gıda, metal ürünler, ilaçlar, belgeler, dosyalar, özel ürünler, elektronik ürünler, tehlikesiz kimyasal ürünler vb. göndermek mümkündür. Ürünün taşınması sırasında zarar görmemesi için gerekli önlemler alınacaktır.
Havayoluyla gönderilemeyen öğeler

Havayolu ile gönderilebilen ürünlerin yanı sıra, havayolu ile gönderilemeyen ürünler de bulunmaktadır. Tehlikeli kimyasalların taşınması yasaktır. 10 haftalık kedileri veya 10 haftalık köpekleri kabul etmiyoruz. Gönderim yaparken havayolu ile gönderilemeyen eşyalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Havayolu taşımacılığı nasıl gönderilir?

Hava kargo ile kargonuzu bir yerden başka bir yere taşımak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Hava kargo taşımacılığı için öncelikle kargonun anlaşmalı hava kargo noktasına getirilmesi gerekmektedir. Kargoya verilemeyecek bir ürün olmamalıdır. Daha sonra gerekli hesaplamalar yapılarak fiyat belirlenir. Bundan sonra bagajınızı alabileceksiniz.

Uçak kargo Gönderinizin havayolu kargo ile gideceği yere ulaşmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Öncelikle tehlikeli ve yanıcı kimyasalları taşıyamıyoruz. İkincisi 1,5 aylık kedi ve köpeklerin sevkıyatı yapılamamaktadır. Bu noktaları göz önünde bulundurarak bagajınızı hazırlamanız gerekir. İşte uçak kargo kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar. Havayolu taşımacılığında teslimat süresi nedir?

Hava taşıyıcılarının farklı teslimat süreleri vardır. Genel olarak teslimat süresinin 1 ile 2 arasında değiştiğini göreceksiniz. Uçuş teslimat süreleri ile ilgili soruları bu şekilde yanıtlıyoruz.
Havayolu taşımacılığında çalışma saatleri nelerdir?

Bir hava taşıyıcısının hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız belirli bir süre içerisinde taşıyıcıya gitmeniz gerekmektedir. Kargo hizmetleri hafta içi 08:30 – 18:00 saatleri arasında, onaylanmış hava kargo çalışma saatleri ile verilmektedir. Cumartesi servisi 08:30 – 13:00 saatleri arasında çalışır. Pazar günleri hizmet olmadığı ortaya çıktı. Hizmet yalnızca belirtilen süre boyunca mevcuttur.
Uçak bileti nasıl hesaplanır

Hava kargo hizmeti yurt içi veya yurt dışı gönderilerde en çok tercih edilen hizmet seçeneğidir. Uluslararası gönderilerin çok kısa sürede teslim edilmesi müşterilerimiz için önemli bir ayrıcalıktır. Kargo elleçleme süreci başlamadan önce uçak bileti ücretinin nasıl hesaplanacağı sorusu ortaya çıkıyor. Bu garip durumda desi ve miktar hesabından sonra fiyat hesabı yapılıyor. Formül: Yükseklik x Yükseklik x Genişlik/5000 = Fiyat belirlenir. Firmaya bağlı olarak hesaplama formülünde farklılıklar olabilir. Bazı firmalar müşterilerine daha ucuz fiyat seçenekleri sunabilmektedir. Düşük fiyatlı ve yüksek fiyatlı firmalardan biridir.

ETD uçak Kargo Hizmeti; 7/24 havalimanı bulunan şehirlerde en hızlı ve güvenilir hava kargo hizmetidir. Son dönemde havalimanlarının artmasıyla birlikte hava kargo hizmetleri de popüler hale geliyor. Özellikle acil hastalık nedeniyle ulaştırılması gereken tıbbi malzemelerden, iş için teslim edilmesi gereken evraklardan, acil kişisel gönderilere kadar uzun mesafelere taşımanın en iyi ve en hızlı yolu havayolu taşımacılığıdır. Sistem nasıl çalışıyor?
Acil Uçak Kargo, başka bir şehre göndermek istediğiniz acil evrak, koli, ilaç, değerli eşya vb. eşyalarınızı kuryemiz ile adresinizde ve daha sonra mevzuata uygun olarak ilk tarifeli uçuşla adresinize teslim etmenizi sağlar. Kargo adresi Teslimat yapıyoruz. Bagaj şehir içinde teslim edilir. Son olarak paket varış şehrinden belirtilen adrese teslim edilecektir. Hangi illere gönderim yapabilirsiniz?
Havalimanı bulunan her şehre acil hava kargo gönderebilirsiniz. Havayolu taşımacılığında teslimat süresi nedir?
ETD uçak kargo hizmeti en hızlı ve güvenilir teslimat sistemidir. Teslim alma saatine bağlı olarak acil koliler aynı gün teslim edilecektir. Hizmetten nasıl yararlanabilirim?
ETD havayolu kargo hizmeti verdiğimiz şehirler hakkında daha fazla bilgi ve fiyat almak için lütfen çağrı merkezimizle iletişime geçin, size geri dönüş yapalım.

Kargo Ücreti:--EUR